·     V tomto týdnu si připomínáme – v pondělí je památka sv. Markéty Skotské a sv. Gertrudy, v úterý je památka sv. Alžběty Uherské, řeholnice, ve středu je památka Posvěcení římských bazilik sv. apoštolů Petra a Pavla, v sobotu je památka Zasvěcení P. Marie v Jeruzalémě, příští neděle je Slavnost Ježíše Krista Krále. Po mši svaté (online) bude pobožnost na konci liturgického roku.

·     Slavnost Ježíše Krista Krále 22. listopadu – v neděli na Slavnost Ježíše Krista Krále bude na Pouchově od 14 – 16 hodin adorace před vystavenou NSO. Vždy v půl a v celou hodinu bude podáváno svaté přijímání. Slavnost Ježíše Krista Krále je svátek, který se slaví poslední neděli liturgického roku (dle katolického liturgického kalendária jde o 34. neděli v liturgickém mezidobí, poslední neděli před adventem). Svátek vyhlásil v roce 1925 papež Pius XI. a připomíná Kristův královský titul, Kristovu svrchovanost nad lidskými dějinami i nad všemi „vládci“ v tomto světě. Liturgický (církevní) rok končící oslavou Ježíše Krista Krále křesťanům připomíná, že i definitivní konec světa, bude v rukou Ježíše Krista – Krále. „Ježíš Kristus - Pán a Král - je cíl lidských dějin, bod, v němž se sbíhají tužby dějin a civilizace, střed lidského pokolení, radost všech srdcí a naplnění všech jejich tužeb. (encyklika Gaudium et Spes 45).

·     Možnost přispět místo obvyklých sbírek – protože nemáme možnost přispívat o nedělních mších svatých do sbírky, můžeme tak učinit vložením částky (třeba jednou za měsíc na náš farní účet: 1080111329/0800 u ČS. Pokud budete potřebovat potvrzení (pro daňové účely) napište své jméno. Na požádání pak začátkem příštího roku Vám vystavíme potvrzení o přijatém daru (souhrn všech vložených částek).

Bohoslužby v příštím týdnu (16. – 22. 11. 2020)

Soukromá modlitba

do 18 hodin, podávání eucharistie v 17,30 a 17,55 hodin. Možnost sv. smíření