Pastorační rada 8. 11. 2023

Zápis z jednání pastorační rady farnosti HK – Pouchov

ze dne 8. listopadu 2023

Přítomni: Jitka Bartošová, Kateřina Černá, Jiří Heblt, Jan Mádlík, Ondřej Rusek, Jaroslava Vojáčková, Matěj Havel, Kateřina Jíšová

Setkání bylo zahájeno modlitbou jako obvykle.

Mikuláš v letošním roce přijde do kostelů 3. prosince po nedělní mši. Balíčky pro děti – poprosíme společenství Modliteb matek, zodpovídá za to Kateřina Jíšová, postavu Mikuláše zajistí Jaroslava Vojáčková.

Roráty při svíčkách budou každé pondělí na Pouchově v 7.00. Poprvé budou 4. prosince, pak 11. a 18. prosince.

Roráty pro celou farnost s důrazem na rodiny budou v sobotu 16. 12. v 7.00, následovat bude snídaně na faře.

Adventní duchovní obnova farnosti bude v sobotu 9. 12., tentokrát s P. Pavlem Kalitou. Od 15.00 bude setkání na faře s programem, v 18 hodin bude vrcholem programu mše svatá.

Katolický spolek zve v neděli 17. 12. ve 14.30 do katolického domu na tradiční vánoční posezení pro děti i dospělé.

Na Štědrý den vychází 4. neděle adventní. Ve farnosti bude bohoslužba ze 4. neděle adventní v 8.00 na Pouchově, následně ze Slavnosti Narození Páně v 16 a ve 24 hodin. 25. i 26. prosince budou mše jako v neděli.

Na Štědrý den bude v kostele celý den k dispozici Betlémské světlo.

31. prosince vychází Svátek Svaté rodiny, mše budou dopoledne jako v neděli, v 16 hodin bude bohoslužba “Na začátek občanského roku” na Pouchově.

Zdobení a úklid kostela před Vánocemi bude 23. prosince od 8 hodin.

Matěj Havel seznámí v závěru listopadu farnost s projektem rekonstrukce a rozšíření varhan.

Farní pouť uspořádáme na jaře do Neratova, uskuteční se 11. května. Přesný program zveřejníme později.

Na podzim roku 2024 plánujeme farní pouť do Říma v termínu 25. - 30. října 2024. Informace o chystaném zájezdu budou k dispozici na zvláštním letáku.

Provedeme ve farnosti průzkum mínění ohledně změny času nedělních bohoslužeb.

Zapsal Matěj Havel