Pastorační rada 20. 9. 2023

Zápis z jednání pastorační rady farnosti HK – Pouchov

ze dne 20. září 2023

Přítomni: Jitka Bartošová, Kateřina Černá, Jiří Heblt, Lukáš Kyrián, Jan Mádlík, Rudolf Pastuszek, Ondřej Rusek, Hana Špatenková, Lukáš Vízek, Jaroslava Vojáčková

Omluveni: Matěj Havel, Kateřina Jíšová

1. Setkání bylo zahájeno přivítáním zúčastněných, naznačením programu a modlitbou.
  2. Farní den proběhl v neděli 10. září 2023. Děkujeme všem za účast a za pomoc při přípravě fary i úklidu zahrady. Vydalo se přibližně 120 obědů. Uvažujeme pro příští farní den o zařazení jistého bodu na odpoledne, například hudební vložky v jistý čas, divadelního představení (například divadlo Víti Marčíka, divadlo Drak, skupina při ZUŠ v Týništi n. O., Jana Portyková). Příští farní den proběhne v neděli 8. září 2024.
  3. Ve čtvrtek 28. září 2023 na svátek sv. Václava bude nad rámec pravidelných bohoslužeb mše od 18 hodin také na Pouchově
  4. V neděli 24. září 2023 budeme mít plánovanou oslavu výročí 100 let kapličky. Jak již bylo avizováno, od 9:30 hodin zde bude bohoslužba, na Pouchově mše svatá nebude. Na toto setkání jsme pozvali P. Františka Hylmara SJ, s ním bude po mši svaté beseda.
  5. Uvažujeme o pouti do Říma na podzim roku 2024. Zkusili bychom navrhnout program a zjistíme zájem farníků.

Zapsal Lukáš Vízek