Pastorační rada 23. 8. 2023

Zápis z jednání pastorační rady farnosti HK – Pouchov

ze dne 23. srpna 2023

________________________________________________________________________________________________________________________________

Přítomni: Jitka Bartošová, Kateřina Černá, Jiří Heblt, Lukáš Kyrián, Jan Mádlík, Rudolf Pastuszek, Ondřej Rusek, Hana Špatenková, Lukáš Vízek, Jaroslava Vojáčková

Omluveni: Matěj Havel, Kateřina Jíšová

1. Setkání bylo zahájeno přivítáním zúčastněných, naznačením programu a modlitbou.
  2. Naplánovali jsme farní den. Proběhne v neděli 10. září 2023:
    1. Bude zahájen bohoslužbou v 10 hodin na Pouchově, na Rožberku tuto neděli bohoslužba nebude.
    2. Od 8 hodin se bude připravovat sezení na zahradě, pomoc ochotných uvítáme.
    3. Oceníme také napečení zákusků po obědě, například koláčků a podobných moučníků. Přineseme je mezi 8. a 9. hodinou na faru, předem díky za pomoc.
    4. Matěj Havel zajistí nápoje, tj. limo a pivo včetně výčepu.
    5. Hana Špatenková zajistí přípravu kávovaru, Jan Mádlík zkontroluje množství kávy na faře a případně ji dokoupí.
    6. Rudolf Pastuszek zajistí hračky pro děti.
    7. O uvaření oběda poprosíme Petra Kotlanda, uvaří tradiční svíčkovou, Jiří Heblt domluví. Příspěvek na oběd ponecháváme 100 Kč.
    8. V kostelích na Pouchově a Rožberku budou archy, prosíme, pište se na ně kvůli zjištění počtu obědů.
    9. Přípravu pozvánky na farní den zajistí Lukáš Vízek.
    10. Nádobí bude půjčené z pouchovského katolického domu, případně ze školy, zajistí Jaroslava Vojáčková ve spolupráci s Marií Kotlandovou a Janem Mádlíkem.
    11. Proběhne legendární střelecká soutěž Pouchov Cup, ve které je putovní cenou ten krásný zdobený pohár. Těšme se!
  3.
  4. Na Rožberku máme právě dnes výročí 100 let posvěcení kapličky biskupem Karlem Kašparem, oslava proběhne v neděli 24. září 2023. Od 9:30 hodin zde bude bohoslužba, na Pouchově mše svatá nebude. Na toto setkání jsme pozvali P. Františka Hylmara SJ jako hlavního celebranta.
    1. Na prostranství u kapličky dáme navíc lavice, které používáme na farním dni.
    2. Ondřej Rusek zajistí on-line přenos.
    3. Oceníme také napečení zákusků na jejich přinesení na tuto událost, jejich koordinaci zajistí Jaroslava Vojáčková. Předem díky za pomoc.
    4. Jan Mádlík zkusí zajistit přenosné stany, které by se použily jako krytí v případě nepříznivého počasí.
    5. Jitka Bartošová a Kateřina Černá zajistí občerstvení v podobě nápojů.
  5. Hana Špatenková uvažuje společně s ostatními o vylepšení koutku pro děti v kostele na Pouchově, za tuto iniciativu jsme rádi a na vylepšení se těšíme.
  6. Příští setkání pastorační rady proběhne ve středu 20. 9. 2023 od 19:30 na faře.

Zapsal Lukáš Vízek