Ekonomická rada 8. 2. 2023

Zápis ze zasedání konaného 8. 2. 2023 na faře Pouchov.

Přítomni:

• P. Jiří Heblt
  • Stanislav Verner
  • Pavel Bartoš
  • Marie Hesounová
  • Jan Mádlík
  • Ondřej Rusek

Vytápění fary

• Realizaci tepelného čerpadla ověřil p. Verner, bude dodána nová nabídka, dodavatel doporučuje řešit spolu s novou FVE.

Malování a obnova kaple na Rožberku

• Audio
    • O. Rusek kontaktoval 2 dodavatele, ti navštíví místo a dají nabídky.
  • Lešení
    • Máme více možností zapůjčení lešení.
    • Hliníková kostka stojí půjčení cca 1 200 – 1 500 Kč na den.
  • Malování
    • Malíř bude objednán. Bude řešit Jiří Heblt s Janem Mádlíkem.

Varhany

• Jsou zde možnosti získání dotace, ale konkrétní financování bude třeba dále prozkoumat a rozpracovávat. Je to nezbytný předpoklad pro realizaci rekonstrukce varhan.  Předběžně byl osloven diecézní organolog Václav Uhlíř, aby zjistil, kolik by aktuálně rekonstrukce stála.

Rozpočet farnosti

• S. Verner připravil návrh rozpočtu.
    • Výdaje celkem                                             1 100 000 Kč
      1. Výdaje provozní                                370 000 Kč
      2. Výdaje investiční                              730 000 Kč
    • Příjmy celkem                                              1 315 000 Kč
      1. Příjmy farnosti                                  500 000 Kč
      2. Čerpání úspor (celý stav účtu)     815 000 Kč
    • Hospodářský výsledek                                 215 000 Kč

Pozemky farnosti v ulici Bratří Štefanů

Pozemek 912/1 nyní neoprávněně využívá p. Holman (Ranč Bělečko) a zřejmě na to bere dotace.

• Kroky
  1. Kontaktovat p. Kadeřávka a ověřit jeho zájem. Zajistí S. Verner.
  2. Pokud nebude mít zájem, kontaktovat p. Holmana a domluvit se na údržbě. Zajistí P. Bartoš.
  3. Pokud nebude zájem, bude muset řešit farnost udržování pozemku.

Investiční záměr

S. Verner a J. Mádlík připravili investiční záměr 2-3 staveb na pozemcích farnosti, které by umožnily v budoucnosti zajistit trvalý příjem finančních prostředků pro farnost. Jedná se konkrétně o:

• stavba 1-2 bytových domů ve Vážní ulici a
  • stavba sociálního bydlení v ulici Smiřická.

Ekonomická rada farnosti si vyslechla připravený investiční záměr a nahlédla do připravených plánů. Záměr zajistit finanční prostředky pro budoucí provoz a rozvoj farnosti je velmi cenný a už proběhla řada přípravných prací. Realizace tohoto developerského záměru ovšem bude vyžadovat významné úsilí a také značné investiční prostředky. Pokud se má záměr uskutečnit, je třeba zajistit, aby taková realizace byla provedena odpovědně, profesionálně a neznamenala pro farnost významná rizika.

J. Mádlík připraví pro farnost návrh smlouvy na dokončení stavební dokumentace objektů ve Vážní ulici.

• J. Mádlík s P. Bartošem a J. Hebltem zváží a zpracují možnosti, jak organizačně celou akci zajistit.

O případném zahájení realizace bude farnost rozhodovat až po důkladném zvážení celého postupu.