Setkání nové pastorační rady 11. 5. 2022

Zápis z jednání pastorační rady farnosti HK – Pouchov

ze dne 11. května 2022

________________________________________________________________________________________________________________________________

Přítomni: Jan Mádlík, Ondřej Rusek, Jiří Heblt, Hana Špatenková, Rudolf Pastušek, Jaroslava Vojáčková, Matěj Havel, Lukáš Vízek, Lukáš Kyrián, Jitka Bartošová a Kateřina Černá. Omluvena: Kateřina Jíšová

1. Farní rada se sešla na svém prvním setkání po nedávných volbách. Noví i staronoví členové složili slib a obdrželi ustanovující dekrety pro následující čtyřleté období. Modleme se za službu pastorační rady a za spolupráci v našem společenství. Jdeme na to!
  2. Dalším bodem bylo shrnutí probíhající synody o synodalite na úrovni naší farnosti. Diskuze v jednotlivých skupinách a impulsy z nich vyplývající shrnuli Lukáš Vízek, Hana Špatenková, Ondřej Rusek a Jaroslava Vojáčková. Přidali se další. Výstupy jsou nyní zpracovávány na úrovni diecéze.
  3. V neděli večer probíhají v kostele večerní adorace a zpravidla o první neděli v měsíci jsou doprovozeny chválami. Následující takový večer modliteb a chval proběhne 5. června 2022 od 19:30 hodin v rámci Týdne otevřených kostelů. Do budoucna se chceme zamyslet nad pojetím těchto setkání, uvažujeme o začlenění svědectví nebo jiného zpestření.
  4. V neděli po bohoslužbě se scházíme na pouchovské faře ke kávě. Moc zveme farníky, kteří se neúčastní v takové míře. Je to pěkná příležitost se více poznat. Neváhejte, přijďte!
  5. V pátek 10. června proběhne Noc kostelů. Oba naše kostely jsou zaregistrované, připravujeme program. Oceníme zapojení farníků. Chcete-li se zúčastnit, dejte, prosím, vědět někomu z pastorační rady. Na Rožberku bude program stejný jako loni, navíc bude zařazena výstava liturgických předmětů. Od 17 hodin bude mše. Hudební doprovod zjistí Jan Mádlík. Na Pouchově počítáme s prohlídkou zvonů, varhan, popisky vybavení kostela, promítání fotografií, ochutnávkou mešního vína a programem pro dětské návštěvníky. Do 18. května program uzavřeme. Náměty na aktivity včetně jejich zajištění, prosíme, zasílejte do tohoto data Matějovi Havlovi. Má na starosti tisk pozvánek, na kterých bude program uveden.
  6. V neděli 19. června proběhne při bohoslužbě na Pouchově první svaté přijímání dětí. Po mši bude na faře či na farní zahradě pohoštění. Mši doprovodíme různými písněmi, zajistí mj. Lukáš Vízek.
  7. Ve středu 29. června bude na Pouchově od 18 hodin poutní mše svatá při příležitosti slavnosti sv. Pavla.
  8. Plánujeme pouť do Chrudimi na Chlumek u Luže na sobotu 1. října, datum si rezervujme, připravujeme podrobnosti.
  9. V neděli 15. května od 14:30 proběhne malý cyklovýlet na Divec na mariánskou pobožnost ke studánce do lesa pod Dehetníkem. Sraz je u pouchovské fary.
  10. Farní den bude 4. září. Pastorační rada se sejde v pondělí 22. srpna a poradí se nejen o něm.
  11. Ve čtvrtek 19. května proběhne další setkání seniorů na pouchovské faře od 10 hodin dopoledne. Přijměte, prosíme, pozvání.
  12. Hovořili jsme také o ekonomickém stavu farnosti. S ohledem na aktuální hospodářskou situaci je třeba ještě vyčkat s projektem farních nájemních domů. Hlavním zdrojem příjmů farnosti, z kterého se financuje provoz i investice, jsou sbírky a vaše dary. Děkujeme, že v nelehké situaci farnost podporujete. Je možné to dělat i trvalým příkazem nebo jednorázovým finančním darem, na který vám rádi vystavíme potvrzení pro daňové účely.

Zapsal Lukáš Vízek a doplnil Jiří Heblt