Setkání pastorační rady 23. 2. 2022

Ze setkání Pastorační rady dne 23. února 2022

1. Vzhledem ke končícímu (čtyřletému) mandátu pastorační rady proběhnou v následujících týdnech volby členů nové rady. Volba proběhne ve dvou kolech. V prvním farníci navrhnou osoby, které by rádi měli v radě. Ve druhém se hlasuje pro navržené, kteří s kandidaturou souhlasí. Počet navrhovaných kandidátů nebude omezen, volených bude pět. Farář má následně možnost jmenovat do rady až pět dalších osob. První kolo, tedy nominace, proběhne od neděle 6. do neděle 13. března 2022 včetně. Jména nominovaných bude možné napsat na list papíru a vhodit do krabice (urny) v kostele na Pouchově i kapli na Rožberku. V neděli 20. března bude zveřejněna kandidátní listina, vlastní volby, tedy druhé kolo, proběhne od neděle 3. dubna do neděle 10. dubna včetně. Vyplněné hlasovací lístky se opět budou vhazovat do krabice (urny) v kostele na Pouchově i kapli na Rožberku. Volební komise bude mít složení Lukáš Vízek, Libuše Hovorková a Ondřej Rusek.
  2. Duchovní obnova proběhne v sobotu 26. března 2022. Přijede páter Vladislav Brokeš. Začneme mší v 8:30 a následuje program na faře – přednášky do 12 hod.
  3. Ve středu 2. března 2022 je Popeleční středa. O postní době budou křížové cesty na Pouchově o nedělích od 15 hodin. Na Rožberku ve čtvrtky a soboty od 16:30 hodin. Plánujeme křížovou cestu pod širým nebem na Smržově u Smiřic na květnou neděli 10. dubna od 15 hodin. Úprava kostela (zdobení Božího hrobu) proběhne ve středu 13. dubna večer po mši.
  4. Velikonoční vigilii plánujeme v sobotu od 19 hodin. Domluvíme s šikovnými na Pouchově i Rožberku, kdo by ministroval. Na Zelený čtvrtek bude otevřen kostel do 22 hodin. Z pátka na sobotu proběhne celonoční adorace, začne po obřadech v pátek v 16:30 a bude probíhat až do vigilie.
  5. Noc kostelů proběhne v pátek 10. června 2022, uvažujeme o programu podobném minulým letům. Na Rožberku na půdě plánujeme výstavu předmětů.
  6. Farní den proběhne letos v neděli 4. září 2022.
  7. Farní část synody o synodalitě směřuje k závěru. Děkujeme zúčastněným.
  8. Ve čtvrtek 10. března 2022 od 10 hodin bude setkání seniorů farnosti ve farní místnosti na Pouchově.

Zapsal Lukáš Vízek