Farní pouť do Králík 18. 9. 2016

V neděli 18. září pořádá naše farnost v rámci Roku milosrdenství pouť na Horu Matky Boží u Králík.

Program pouti

9:30 – 10:00 příležitost k přijetí svátosti smíření

10:00 mše svatá v klášterním kostele, kde je otevřena pro letošní rok i Brána milosrdenství

další program dle vlastního zájmu:

·        prohlídka kláštera (ambity, krypta, svaté schody,...) – poutníci vstupné neplatí

·        prohlídka Památníku internace řeholníků v kralickém klášteře (vyšetřovací cela, řada dobových předmětů a autentických textů, nedávno odtajněných)

·        oběd v restauraci Poutní dům (hned vedle kláštera)

·        pěší procházka na hřbitov s hroby uvězněných řeholnic a řeholníků (300 m)

·        pěší procházka k soše – památníku pronásledování církve (300 m)

·        pěší procházka na rozhlednu Val na Hedeči (1,2 km)

·        pěší procházka k Mariánskému pramenu (0,5 km)

·        návštěva Stezky v oblacích na Dolní Moravě (vlastní doprava, 9 km)

Doprava

·        Objednaným autobusem – odjezd v 7:30 od kaple Na Rožberku, v 7:50 od kostela na Pouchově, příjezd do Králík asi 9:40.
Cena v závislosti na počtu přihlášených, max. 200,- na osobu. Čím více přihlášených, tím nižší cena.
Odjezd od kláštera v Králíkách asi v 15 hodin (případně dříve, či později podle dohody s osádkou autobusu)
K dopravě autobusem se přihlašujte na přiloženém archu v našich kostelích!

·         Vlastním automobilem
Pokud pojedete vlastním autem, napište se také na přiložený arch v kostele, abychom měli přehled o počtu poutníků z naší farnosti!