·          Tento týden si připomínáme – v pondělí je svátek Povýšení svatého kříže, v úterý je památka Panny Marie Bolestné, ve středu je památka sv. Ludmily, mučednice, příští neděle je 25. v lit. mezidobí

·          3. etapa generálního úklidu – v sobotu začne již od 8,30 hodin dopoledne.

·          Sbírka na církevní školství – se uskuteční v neděli 20. září ve všech kostelích naší diecéze. Ostatní na plakátku na vývěsce.

·          Plnomocné odpustky pro duše v očistci – je možné získat už před 1. listopadem. Apoštolská penitenciárie dne 11. 1. 2020 (Prot. N. 4/20/I) prodloužila na žádost ČBK své dovolení z 8. 8. 2012 (Prot. n. 79/12/I), na jehož základě věřící v České republice mohou obdržet plnomocné odpustky pro duše v očistci už v týdnu před Vzpomínkou na všechny věrné zemřelé.  Pokud tedy věřící z vážných důvodů nemohou navštívit hřbitovy v obvyklé době od 1. do 8. listopadu, mohou odpustky pro zemřelé získat již od 25. října do 1. listopadu. Toto dovolení se uděluje na následujících sedm let, tedy do roku 2026. Podmínky pro získání plnomocných odpustků pro duše v očistci jsou následující: (1) daný den přijmout eucharistii, (2) navštívit hřbitov a zbožně se pomodlit za zemřelé (3) a pomodlit se na úmysl Svatého otce; (4) v okruhu těchto dní vykonat svatou zpověď.

·          Dovolená P. Miloslava – od pondělí 14. – 20. 9. včetně. Z toho důvodu nebudou ve všední dny slouženy mše sv. na Pouchově a Rožberku ve všední dny (s výjimkou pondělí 14.9.)

Bohoslužby v příštím týdnu od (14. – 20. 9. 2020)

Den

Pouchov

Rožberk

14.9.

Po

7,00

Za zdraví a Boží ochranu, pomoc a požehnání

pro P. Miloslava

17,00

Na dobrý úmysl dárce

15.9.

Út

------

 

------

 

16.9.

St

------

 

------

 

17.9.

Čt

------

 

------

 

18.9.

------

 

------

 

19.9.

So

------

 

------

 

20.9.

Ne

8,00

Za Jana Věcka

a rodiče z obou stran

9,30

Za Annu Houfovou a celý rod

Lektoři

Ne

 

Rudolf Pastuszek

Helena Baigerová

Jan Mádlík jun.

Ne

Miroslav Švorčík

Jitka Bartošová

Marie Bártová

Čísla písní k liturgii

522

 

522